ETNİK

Artemis'in ithal ettiği ürünlerin büyük bir kısmı ahşap oymadır. Ancak ahşabın yanı sıra Artemis'te sunulan otantik, mistik ürün ve Ülke yelpazesi oldukça geniştir.

Ürünlerimizi İthal ettiğimiz Ülkeler arasında; Endonezya, Timor Adası, Filipinler, Madagaskar, Kenya, Tanzanya, Gana, Zimbabwe, Mozambik, Swaziland, Uganda, Zaire, Senegal, Mısır, Pakistan, Hindistan ve Tayland'ı sayabiliriz.

Ahşap oyma, dekoratif ve fonksiyonel parçaların tamamı el oymasıdır. Bu grubun ortak özelliği çok basit ve ilkel el aletleri ile masif değerli veya yöresel kök boyalar ile renklendirilmiş ağaçlardan yapılmış olmalarıdır.

Ev Tekstili grubunda daha çok otantik Hint, Pakistan, Endonezya ve Afrika'dan ithal edilen özel bir çeşit yer almaktadır.

Takı grubunda, Doğu Afrikadaki Turkana ve Massai kabilesi kadınlarının günlük yaşamlarında kullandıkları takılardan, Hindistana ait değerli veya imitasyon taşlar ve gümüş takı grubunda da zengin bir çeşit yer almaktadır.

Artemis'te Orta ölçekli Mobilya'da daha çok Timor adasına ait tek parça kütükten oyulmuş masa ve oturaklar ve ağırlıklı olarak Pakistan ve Hindistan'a ait otantik masif ağaçlardan oyulmuş bir koleksiyon yer almaktadır.

Artemis isminden de anlaşıldığı gibi Anadolu topraklarından yeşermiş bugunkü toplumumuza, dünya halklarının el sanatlarını aktarmaktadır.

Ağaç oyma sanatının en güzel örneklerini ve ahşabın tüm güzelliğini keşfetmek için sizleri Mağazamıza bekliyoruz.